Vënde Vakante tek Fakulteti i Shkencave Mjekësore

Tiranë, më 6 Qershor 2023

Vende Vakante

Viti akademik 2023-2024, semestri i parë

Albanian University për vitin akademik 2023 – 2024, semestri i parë paraqet si më poshtë vëndet vakante për plotësim të personelit akademik dhe kriteret që duhet të plotësojnë kandidatët

Fakulteti i Shkencave Mjekësore

28 vende vakante

Kriteret e përgjithshme që duhet të plotësojnë kandidatët, bazuar në përcaktimet e bëra në Statutin dhe Rregulloren e Institucionit, “Ligjin për Arsimin e Lartë 80/2015” dhe në aktet nënligjore të dala në zbatim të tij, janë si më poshtë:

• Të ketë eksperiencë në mësimdhënie dhe eksperiencë profesionale, e lidhur me lëndën që do të mbulojnë;
  • Preferohet që aplikantët të kenë gradën shkencore “Doktor”,  ose titullin “Prof.Asoc.Dr”, “Prof.Dr.”.
  • Të zotërojnë aftësitë e nevojshme personale për vendin e punës, si aftësi komunikimi.
  1. Departamenti i Stomatologjisë – 6 vende vakante
  1. 1 pedagog i brendshëm me të paktën gradën Profesor i Asociuar.
  2. – 1 pedagog i brendshëm me të paktën gradën Profesor i Asociuar.
  3. – 1 pedagog i brendshëm me të paktën gradën Profesor i Asociuar.
  4. – 1 pedagog i brendshëm me të paktën gradën Profesor i Asociuar.
  5. – 1 pedagog i brendshëm me të paktën gradën Profesor i Asociuar.
  6. – 1 pedagog i brendshëm me të paktën gradën Profesor i Asociuar  .
  1. Departamenti i Infermierisë dhe Fizioterapisë – 17 vende vakante
  1. Programi i Studimit në “Infermieri” ka këto nevoja:
  1. Puerikulturë- 1 Pedagogë të brëndshëm me gradën Prof.Dr ose Dr me eksperience në mësimdhënie
  2. Biokimi Mjekësore- 2 Pedagogë të brëndshëm me gradën Prof.Dr/Asoc ose Doktor Shkencash me eksperience në mësimdhënie.
  3. Psikiatri 1 Pedagogë të brëndshëm me gradën Prof.Dr/Asoc ose Doktor Shkencash me eksperience në mësimdhënie.
  4. Infermieristika e Obstetrikë –- 2 Pedagogë të brëndshëm me gradën Prof.Dr/Asoc/ Doktor Shkencash Ose SPa me eksperience në mësimdhënie.
  5. Obstetrikë-Gjinekologji–- 1 Pedagogë të brëndshëm me gradën Prof.Dr/Asoc/ Doktor Shkencash Ose SPa me eksperience në mësimdhënie.
  6. Kirurgji–- 1 Pedagogë të brëndshëm me gradën Prof.Dr/Asoc/ Doktor Shkencash me eksperience në mësimdhënie.
  7. Anestezi Reanimacion–- 1 Pedagogë të brëndshëm me gradën Prof.Dr/Asoc/ Doktor Shkencash me eksperience në mësimdhënie.
  1. Programi i Studimit Bachelor në “Fizioterapi” ka këto nevoja:
  1. Vlerësim Neurofiziologjik- 1 Pedagog i brëndshëm me gradën Doktor Shkencash në Fizioterapi
  2. Fizioterapi Instrumentale- 1 Pedagog i brëndshëm me gradën Doktor Shkencash në Fizioterapi
  1. Histologji – 1 Pedagog i brëndshëm me gradën Profesor ose Doktor Shkencash me eksperience në mësimdhënie.
  1. Anatomi/Neuroanatomi – 1 Pedagog i brëndshëm me gradën Profesor ose Doktor Shkencash me eksperience në mësimdhënie.
  1. Programin e Studimit Master Profesional në “Infermieri Kirurgjikale” ka këto nevoja:
  1. Anestezi – Reanimacion- 1 Pedagog i brëndshëm me gradën Profesor ose Doktor Shkencash me eksperience në mësimdhënie.
  2. Kujdesi Infermierorë në Anestezi – Reanimacion– 1 Pedagog i brëndshëm me gradën Profesor ose Doktor Shkencash me eksperience në mësimdhënie.
  1. Programin e Studimit Master Profesional në “Terapi Manuale” ka këto nevoja:
  1. Rehabilitim në Teorine e Terapisë Manuale 1 – 1 Pedagog i brëndshëm me gradën Profesor ose Doktor Shkencash me eksperience në mësimdhënie.

2. Rehabilitim në Teorine e Terapisë Manuale 2 – 1 Pedagog i brëndshëm me gradën Profesor ose Doktor Shkencash me eksperience në mësimdhënie.
  1. Departamenti Farmaci – 5 vende vakante
  1. Biologji – 1 pedagog me titullin akademik Profesor (profili Mjekësi e Përgjithshme) me eksperiencë në mësimdhënie për pedagog të brendshëm.
  2. Anatomi – 1 pedagog me titullin akademik Profesor/Dr me eksperiencë në mësimdhënie për pedagog të brendshëm.
  3. Sëmundje të Brendshme- 1 pedagog me titullin akademik Profesor(profili Mjekësi e Përgjithshme) me eksperiencë në mësimdhënie për pedagog të brendshëm.
  4. Fiziologji- 1 pedagog me titullin akademik Profesor(profili Mjekësi e Përgjithshme) me eksperiencë në mësimdhënie për pedagog të brendshëm.
  5. Biokimi Mjekësore- 1 pedagog me titullin akademik Profesor(profili Mjekësi e Përgjithshme) me eksperiencë në mësimdhënie për pedagog të brendshëm.

Kandidatët duhet të kenë përfunduar Fakultetin e Mjekësisë në programet : Farmaci, Mjekësi dhe Gjenetikë

• Aplikimet janë të hapura deri më 31 Gusht 2023.